A Kablo / Ürünler

Yarının Kablo Teknolojisine
Bugünden Sahip Olun
Ürün Evrenimiz

A Kablo Ürün Kataloğu A Kablo Bakır Ürün Kataloğu A Kablo Fiyat Listesi

Her çalışma alanı o işin şartlarına göre kablo gerektirir. A Kablo olarak, her koşula uygun, sağlam ve uzun ömürlü kablolar üretiyoruz. Ürün çeşitliliğimiz ve ürünlerimizin kalitesiyle yurt içinde ve yurt dışında tercih edilen bir marka olmanın gururunu yaşıyoruz.
A Kablo olarak alüminyum kablolar, çelik özlü alüminyum iletkenler (ACSR), tam alüminyum alaşımlı iletkenler (AAAC), tam alüminyum iletkenler (AAC), alüminyum filmaşin ve teller (rod & wire) üretiyoruz.
Alüminyum kablolarımız 0,6-1 kV AG larak farklı standartlara uygun olarak üretilmektedir. TS IEC 60502/VDE 0276, IEC 60502-1, TS HD 626 S1, TS, 11654, IED 60502-1 standartlarında kablolarımız bulunmaktadır.
Çelik özlü alüminyum iletkenler (ACSR), birden çok alüminyum ve galvanizli çelik tellerine birbirleri üzerine bükülmesiyle üretilmektedir. Galvanizli çelik teller merkezde bükülü olarak bulunur. Bu iletkenler 1, 7, 19 veya 37 telden oluşmaktadır. Çelik öz, iletken için taşıyıcı görevi görmektedir.
Tam alüminyum alaşımlı iletkenler (AAAC), Al-Mg-Si alaşımlarından oluşan tellerin birbirleri üzerine bükülmesiyle üretilmektedir. Bütün teller aynı çaptadır ve içeriğinde 7, 19, 37, 61 ve 91 tel bulunmaktadır. AAAC iletkenler, 0,6-1 kV havai hat izoleli kablolarda askı teli olarak kullanılmaktadır.
Tam alüminyum iletkenler (AAC), birden fazla alüminyum telin birbirleri üzerine bükülmesiyle üretilmektedir. Bu iletkenler genellikle 7, 19, 37 ve 61 telden oluşur. İzoleli kablolara sıkıştırılan AAC iletkenlerin tel sayısı farklılık gösterebilmektedir.
Alüminyum filmaşin ve teller (rod & wire), sürekli ve sıcak haddelemeyle tel çekmeye uygun bir yapıda üretilmektedir. Bu ürünler 9,5 mm ve 12 mm çaplarında 1 ya da 2 ton ağırlıktaki bobinler hâlinde ambalajlanmaktadır.